Atbildības krīze valstī!
Ir jāprasa politiķu un ierēdņu personīgā atbildība par vārdiem, darbiem un solījumu nepildīšanu.
Ja valsts varas pārstāvis melo valstiski svarīgos jautājumos, viņš grauj sabiedrības ticību varai un tas jau ir nacionālās drošības jautājums.
Politiķi un ierēdņi pieņemot lēmumus nerēķinās ar reālajiem zaudējumiem valstij, sabiedrībai, nozarei, juridiskai un fiziskai personai, jo nenes nekādu atbildību par to. Politiķus interesē, kā viņu populistiskais lēmums izskatīsies šobrīd, ierēdniecību uztrauc lēmuma birokrātiskās procedūras ievērošana, pat ja viņa ir muļķīga un rada zaudējumus.
Kad politiķis pirms vēlēšanām sola, to ko vēlāk nepilda, viņš krāpj vēlētājus, viņš kropļo vēlēšanu sistēmu. Šādi, nesodīti, vara tiek sliktākajiem sabiedrības pārstāvjiem, jo godīgais nesolīs, to ko neizdarīs, bet vēlētājs balso par tiem, kas vairāk sola.
Risinājumi:
Varas politiķu un ierēdņu krimināltiesiskā atbildība par sabiedrības maldināšanu valstiski svarīgos jautājumos.
Politiķu un ierēdņu personīgā atbildība (krimināltiesiska, civiltiesiska) par pieņemtajiem, vai laicīgi nepieņemtiem lēmumiem, ja viņu rezultātā iestājās būtiski zaudējumi un netika izdarīts viss, lai viņus mazinātu.
Kriminālatbildība par vēlētāju krāpšanu, priekšvēlēšanu solījumu nepildīšanu.
Procesu ar atbilstošu pamatojumu uzsākšanu jāvar vienpersoniski Valsts Prezidentam, Ministru Prezidentam, Saeimas priekšsēdētājam, Ģenerālprokuroram vai arī ar 30 Saeimas deputātu parakstu, vai ar 10 tk vēlētāju parakstu.
Procesam ir jābūt publiskam!
Nesodāmība veicina bezatbildību!
Jo bargāks sods, jo mazāk kļūdu!
Katrai kļūdai ir vārds un uzvārds!
Viss sākas ar Tevi, kas lasa šīs rindas – – raksti savu priekšlikumu komentāros zemāk, vai sūti uz e-pastu: LatvijasBrivibasAlianse@protonmail.com, – uzfilmē savas idejas prezentāciju un publicē sociālajos tīklos ar tēmturi #ceļamBrivvalsti
No Comments