Nodokļu sistēma & kopējais slogs

Nodokļu sistēma & kopējais slogs

Pirmkārt jābūt definētam kopējam nodokļu slogam. Slogs nedrīkst nekādā gadījumā pārsniegt 10% no ienākumiem jeb apgrozījuma. Tie ir griesti.

Otrkārt, jāievieš tikai 1 nodoklis. Katrai nozarei, katram darījumam tas varētu atšķirties. Katram darījumam pēc Nace koda būtu savs nodoklis. Piemēram, apdrošināšanas brokeris kā starpnieks var maksāt iespējams tikai procentu no darījuma summas, bet par saražotu preci pārdevējs vai ražotājs var maksāt arī kādu procentu vairāk. Galvenais, kopējais nodokļu slogs nedrīkst pārsniegt 10%. Tas ir visi nodokli kopā pret apgrozījumu.

Pirmajā mirklī šķiet – budžeta apjoms samazināsies, nevarēs maksāt pensijas un pabalstus.
Patiesībā tieši otrādi, budžeta apjoms būtiski palielināsies. Kā? Pavisam vienkārši. Latvijā šobrīd ir tāds finanšu fenomens 92 pret 8. Tas nozīmē, ka 92% uzņēmumu nomaksā tikai 8% no budžeta, bet 8% uzņēmumu nomaksā visu budžetu 92% apmērā. 8% uzņēmumu ir lielie, īpaši ārvalstu uzņēmumi. Taču viņiem nodokļu slogs bieži nepārsniedz 5% no apgrozījuma – tas ir daudz mazāks nekā mazajam uzņēmumam, kurš spiests maksāt 10% līdz pat 50% nodokļos (no apgrozījuma). Tādēļ esošā nodokļu sistēma ir nepieļaujami negodīga.

Tātad jaunais nodoklis no apgrozījuma bus vienīgais nodoklis. Varēs likvidēt ienākuma nodokļus, pvn, sociālos nodokļus, riska nodevas utt.

Brīvvalstī būs tā: Uzņēmums samaksā savu apgrozījuma nodokli maksimāli 10% un viss. Vairāk nekādu saistību pret valsti, nodarbiniet cik cilvēkus gribiet.

Lielajiem uzņēmumiem turpmāk bus jāmaksā nevis 1% ka Merks, nevis 3.9% kā Rimi, bet tuvāk 10%. Tomēr arī ne vairāk par 10%.

Lielajiem, kuri dzīvojuši uz tautas rēķina turpmākos 10 gadus būs papildus šiem 10% arī reparāciju nodoklis, kas tiks novirzīts mazo uzņēmumu atbalstam. Šajā fondā būs miljardi.

Cik Latvijā šobrīd ir nodokļi un nodevas – desmitiem. Tas nav vajadzīgs. Turpmāk bus tikai 1 nodoklis no apgrozījuma. To arī vieglāk uzskaitīt un administrēt. Nevajag lielu māju ar neskaitāmiem vid darbiniekiem, kuri nodarbojas ar bezjēdzīgu un kaitinoši idiotisku birokrātisku kretīnismu. Ierēdņu skaitu vid varēs samazināt 10 reizes. Esi nomaksājis vienu vienīgo nodokli ierēdņi nekam nevarēs piesieties. Grāmatvedību nodokļu dēļ būs noslogota minimāli.

Tāda būs jaunās Latvijas Brīvvalsts nodokļu sistēma. 1 nodoklis. Maksimāli 10% kopējais slogs. Lielajiem nodokļu slogs pieaugs apmēram 2 reizes. Tā kā lielie uzņēmumi jau līdz šim budžetā nomaksāja 92% no visiem nodokļiem, tad būtiski lielāki kļūs budžeta ienākumi.

Šis ir mans priekšlikums ko darīt? Kāds ir Tavs? Saki savas domas! Dalies, ja piekrīti, papildini komentāros un domā līdzi! Ceļam Brīvvalsti kopā. Ir pienācis laiks celt visu no jauna.

Viss sākas ar Tevi, kas lasa šīs rindas –
– raksti savu priekšlikumu komentāros zemāk, vai sūti uz e-pastu: LatvijasBrivibasAlianse@protonmail.com,
– uzfilmē savas idejas prezentāciju un publicē sociālajos tīklos ar tēmturi #ceļamBrivvalsti
El nivel de azucar en la sangre y, por lo tanto, los principios de accion de los medicamentos y otras causas. Hable con su medico sobre todos los medicamentos, incluido el alfa: mej

No Comments

Post a Comment