Tautvaldība & Tautas vara

Tautvaldība & Tautas vara

Pirmkārt, ir jāatjauno referenduma ierosināšanas slieksnis no esošajiem 155k līdz 10k (pirmajā posmā 50k) . Jāļauj balsis vākt Latvija.lv. Jānodrošina, ka šis saits godīgi skaita balsis, šobrīd ir pamatotas aizdomas, ka tur notiek liela krāpniecība ar balsīm. Kā mēs zinām, tad 50k balsu iespējams savākt dažu dienu laikā, bet, ja valstī būs referendums katru nedēļu, tad tie būtu lieki izdevumi. Tādēļ valstī ir jānoliek gadā 2 referendumu dienas viena janvārī, bet otra jūnijā, kad ir iespējams nodot savu balsi par visiem referendumā ierosinātajiem jautājumiem. Šāda reforma nodrošinās lielu tautas kontroli pār Saeimas un valdības darbu.

Otrkārt, Saeimas un pašvaldību vēlēšanās varēs piedalīties tikai fiziskas personas. Visas partijas ir jālikvidē, vai jāpārveido vienkārši par biedrībām bez tiesībām balotēties vēlēšanās. Tas garantēs, ka par deputātu varēs kļūt tikai sabiedrībā uzticību ieguvuši cilvēki, nevis kā tagad, kad Kaimiņš vai Bordāns ievelk sev līdzi nejēgu un nodevēju varzu.

Treškārt, jānodrošina sistēma, lai ievēlētos deputātus tie paši cilvēki, kas par viņiem balsojuši varētu atsaukt. Jūs piekritīsiet, ja šodien būtu spēkā šāda kārtība, tad atsaukti tiktu visdrīzāk lielākā daļa Saeimas. Tas būtu liels bieds deputātiem, jo tauta tos varētu kontrolēt katru dienu. Viņi baidītos pazaudēt savus amatus. Ir jādetalizē cik balsis būtu jāsavāc, lai atsauktu deputātu pirms termiņa beigām. Vēlreiz vēlos uzsvērt, ka par to varētu balsot tikai tie, kas viņu ievēlējuši.

Ceturtkārt katrai valstij – arī Latvijas Brīvvalstij ir nepieciešams savs pārstāvis – prezidents. Līdz šim to ievēlēja Saeima – vienu izvirzīja zoodārzā, citus atveda Soross, vēl daži bija pavisam nezināmi. Tas nav pieļaujams. Latvijai vajag prezidentu, ar ko tauta var lepoties. Tādēļ tautai ir jābalso par prezidentu un tautai ir jābūt arī tiesībām atcelt prezidentu pirms termiņa.

Viss sākas ar Tevi, kas lasa šīs rindas –
– raksti savu priekšlikumu komentāros zemāk, vai sūti uz e-pastu: LatvijasBrivibasAlianse@protonmail.com,
– uzfilmē savas idejas prezentāciju un publicē sociālajos tīklos ar tēmturi #ceļamBrivvalsti

No Comments

Post a Comment